Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej (1979). Ukończył także studia podyplomowe z informatyki (1984), zarządzania oświatą (2000), przygotowania kadry do prowadzenia kształcenia ustawicznego na odległość (2008). W latach 1981-1997 pracował w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz informatyki. W 1991 roku zostały mu powierzone obowiązki wicedyrektora tej szkoły. Jest inicjatorem powstania (1997) i pierwszym dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego, przekształconego później (2003) w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Przyczynił się do utworzenia Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania (2014) – ośrodka kształcenia zawodowego młodzieży i dorosłych, funkcjonującego w strukturze CKPiDN. Od 2012 roku jest sekretarzem Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz rzeczoznawcą MEN w zakresie wydawania opinii merytoryczno-dydaktycznych o podręcznikach szkolnych z informatyki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Posiada 30-letnie doświadczenie w nauczaniu informatyki w liceach i technikach (jego uczniowie byli laureatami i finalistami I i III Olimpiady Informatycznej) oraz na studiach podyplomowych dla nauczycieli na Politechnice Warszawskiej. Autor programów nauczania oraz sześciu podręczników szkolnych z informatyki. Inicjator wielu lokalnych inicjatyw edukacyjnych skierowanych głównie na rozwijanie wśród uczniów wyobraźni i kreatywności oraz konkretnych umiejętności technicznych, w tym także informatycznych. Pomysłodawca i organizator Mieleckich Festiwali Nauki i Techniki oraz zajęć praktycznych dla dzieci i młodzieży w ramach Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo”.
Jest honorowym profesorem oświaty (2011).
Kontakt:
tel.: 17 7885194 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wykształcenie wyższe techniczne.
Jest absolwentką Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (1985). W trakcie swojej pracy zawodowej pracowała jako specjalista elektronik w PZL-Mielec oraz nauczyciel przedmiotów informatycznych w I i II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu
W 2007 roku została wicedyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Zajmuje się organizacją kształcenia zawodowego dla uczniów i dorosłych w nowym obiekcie – Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Interesuje się i aktywnie uczestniczy w edukacji informatycznej. W ubiegłych latach była i jest nadal organizatorem i wykładowcą bardzo wielu specjalistycznych kursów komputerowych (między innymi z zakresu sieci komputerowych, jest instruktorem Cisco Network Academy CCNA) , zajmuję się organizacją konkursów informatycznych, konkursów zawodowych, konferencji. Jest współautorką podręczników z technologii informacyjnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Kontakt:
tel.: 17 250 64 91 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wykształcenie wyższe techniczne.
Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie, technika z informatyką. W czasie swojej pracy zawodowej pracował jako monter płatowcowy w WSK PZL Mielec do 1988 roku. Od 1988 roku pracował jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Przyzakładowej Szkole Zawodowej przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu do roku 1994. Od roku 1994 pracuje jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W międzyczasie pracował jako nauczyciel informatyki i techniki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu. Od roku 2012 prowadzi Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w kwalifikacjach M19, M44, E14 i od roku 2015 jest kierownikiem Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. W czasie dotychczasowej pracy nauczyciela ukończył kilka studiów podyplomowych z zakresu programowania obrabiarek CNC, użytkowania obrabiarek oraz nadzorowania i organizacji procesów produkcji.
Kontakt:
tel.: 17 7885194 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.