„Harmonia ciała i umysłu nauczycieli i uczniów”- zaproszenie na konferencję

Edukacja to jedna z dziedzin życia społecznego, które pandemia COVID-19 dotknęła najmocniej i dotyczy zarówno uczniów, nauczycieli i rodziców. Zdalne nauczanie wprowadzone w związku z pandemią dla większości nauczycieli okazało się dużym wyzwaniem i codziennym mierzeniem się z różnymi problemami. Począwszy od ograniczeń technologicznych przez problemy z komunikacją (wewnątrz szkoły, z rodzicami i uczniami), po problemy psychologiczne. Praktyka prowadzenia kształcenia zdalnego uwidoczniła konieczność zapewnienia niezbędnego wsparcia psychologicznego podmiotom procesu edukacji nauczycieli, uczniów i ich rodziców, dla których w wyniku pandemii kształcenie stało się wysoce traumatycznym i stresogennym doświadczeniem. Podczas konferencji on-line, na którą serdecznie zapraszamy, podjęta zostanie próba pokazania traumatyzującego wpływu pandemii na środowisko nauczycielskie i rodzinne oraz wskazania sposobów wzmacniania pozytywnych relacji pomiędzy uczniem, nauczycielem a rodzicem.

W programie spotkania:

  1. Traumatyzujący wpływ pandemii na rodzinę” – dr Andrzej Gryglewicz, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wydział Rehabilitacji; Katedra Terapii Zajęciowej, terapeuta Eye Movement Desensitization and Reprocessing, 30 min.
  2. Wzmacnianie kompetencji pedagogicznych w relacji nauczyciel – uczeń – rodzic” – Paweł Pilkiewicz – pedagog, trener szkoleń, Polskie Towarzystwo Psychoonkologii, terapeuta Eye Movement Desensitization and Reprocessing i Racjonalnej Terapii Zachowania, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, 30 min.
  3. Dziecko i rodzic w pandemii Covid – 19” – psycholog, dr hab. Artur Ziółkowski, prof. Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, dyrektor Instytutu Psychologii, 30 min.
  4. Jak zadbać o swój stan psychofizyczny w trudnych sytuacjach wychowawczych?” – Anna Wiśniewska–Małek – terapeuta Eye Movement Desensitization and Reprocessing i Racjonalnej Terapii Zachowania, 30 min.

 

Zwróciliśmy się do Starosty Powiatu MieleckiegoPrezydenta Miasta z prośbą o objęcie wydarzenia patronatem.

Konferencja, w której udział jest nieodpłatny,  odbędzie się on-line w aplikacji MS Teams 29 listopada 2021 r. o godz. 13.00.

Zgłoszenia elektroniczne ze strony CKPiDN zakładka Dla Nauczycieli/Szkolenia/Zapisy na szkolenia

Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 26 listopada br.

Po przesłaniu zgłoszenia wyślemy link do spotkania.

                                                                                                                             

Serdecznie zapraszamy 

Dyrekcja i doradcy metodyczni

Centrum Kształcenia Praktycznego

  i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

Kontakt

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu


ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec
tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,

e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010
i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

 

NIP: 817-21-54-704
REGON: 690481700