Oswoić Genially – Geniallne lekcje zdalne. Przykłady pracy z aplikacją

Zapraszamy nauczycieli na bezpłatne szkolenie on-line. Na szkoleniu nauczyciele dowiedzą się: jak tworzyć prezentacje w aplikacji Genially, w jaki sposób konstruować lekcje on-line za pomocą tego narzędzia i jak wykorzystać je w praktyce.

Genially to bezpłatne narzędzie służące do przygotowywania interaktywnych materiałów, m.in. prezentacji. W czasie nauczania zdalnego stanowi alternatywę dla programu Power Point. Zaletą Genially jest jego prosta obsługa oraz możliwość tworzenia ciekawych wizualnie materiałów, które uatrakcyjnią lekcję i zachęcą uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. W Internecie dostępnych jest wiele gotowych prezentacji Genially. Trudno jednak, by odpowiadały potrzebom wszystkich nauczycieli. Zdarza się, że oprócz wykorzystywanej prezentacji trzeba poszukać dodatkowych materiałów, które umożliwiłyby zrealizowanie wszystkich celów lekcji. Po zapoznaniu się z prostymi zasadami tworzenia w Genially nauczyciel będzie mógł samodzielnie przygotować lekcję na miarę potrzeb swoich i swoich uczniów.

Uczestnicy warsztatów otrzymają instrukcję, jak krok po kroku przygotować w Genially dwa rodzaje lekcji – zwykłą i powtórkową. Otrzymają również miesięczny dostęp do konta Genially, na którym będą mogli poćwiczyć tworzenie prezentacji – modyfikować pozostawione tam szablony, by móc wykorzystać je na swoich lekcjach.

Spotkanie odbędzie się 9 lutego br. w godzinach od 16.00 do 19.00  w aplikacji MS Teams, a poprowadzi je Pani Anna Róża Płatek.

Zapisy za pośrednictwem strony CKPiDN w Mielcu zakładka: Dla nauczycieli/Szkolenia

Materiał po warsztatach

Refleksje post factum do materiałów po Genially >>>