Deszcz medali na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych w Serbii

Czwartek, 18 sierpnia, to oficjalny trening i atestacja silników. Dzień wykorzystaliśmy na trening modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych. Wieczorem odbyła się ceremonia otwarcia Mistrzostw i od piątku rozpoczęliśmy starty. Pierwsza konkurencja juniorów to modele rakiet ze spadochronem S3A i tu notujemy piąte miejsce Alexa Sadowego indywidualnie i brąz dla juniorskiej drużyny! Jest dobry początek. Po południu temperatura na polu startowym  przekracza 40 stopni Celsjusza i konkurencja wysokościowa S1A nie wychodzi nam wcale. Po problemach organizatorów z altimetrami pomiarowymi mamy obawy czy uda się przeprowadzić konkurencje wysokościowe. W sobotę od rana burza i starty w opadach deszczu. W konkurencji modeli rakiet z taśmą hamującą S6A startują Alex Sadowy i Emilia Wojdyło. Pomimo trwającej  burzy juniorzy latają świetnie. Wygrywają drużynowo. Emilia dokłada srebrny medal w klasyfikacji juniorek. Rozbrzmiewają dźwięki pierwszego Mazurka Dąbrowskiego na tych mistrzostwach. Po południu zawody zostają przerwane.

W niedzielę rano startują modele rakietoplanów zdalnie sterowanych. W drużynie seniorów starują Emilia Wojdyło, Wojciech Koszelski i Eryk Halaburda. W drużynie juniorów: Franciszek Żmuda, Szymon Mikuła i … Emilia Wojdyło. Emilia rozgrywa dwie konkurencje na raz. Juniorzy ostatecznie są na trzecim miejscu drużynowym. Emilia trzecia indywidualnie i pierwsza w kategorii kobiet. Seniorzy wygrywają drużynowo a Eryk Halaburda ostatecznie jest na czwartym miejscu. Popołudniu seniorzy walczą w konkurencji modeli rakiet wysokościowych S1B. Dobre loty Renaty Pasik- Goryczki, Grzegorza Goryczki, Kacpra Krempy i mamy dwa srebrne medale: drużynowy i indywidualny kobiet. Juniorzy po południu rozgrywają konkurencję modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A. Drużyna zdobywa srebrny medal a Emilia dokłada brązowy medal w kategorii kobiet. W poniedziałek nastąpiła poprawa  pogody. Rano juniorzy startują w konkurencji modeli rakiet wysokościowych S5B. Pierwszy startuje Alex Sadowy. Model nie dzieli stopni i spala w locie pierwszy stopień. Po poprawkach wprowadzonych w kolejnych modelach jest dobrze. Drugie miejsce indywidualnie zajmuje Franciszek Żmuda lotem na 374 m a trzecie Szymon Mikuła z lotem na wysokość 356 m. Drużynowo zajmujemy pierwsze miejsce! Emilia Wojdyło dokłada srebrny medal w kategorii  kobiet. Po południu konkurencja wysokościowa seniorów S5C. Po problemach z silnikami brązowy medal indywidualnie zdobywa Grzegorz Goryczka.

Wtorek 23 sierpnia to ostatnia konkurencja Mistrzostw Europy, S7 wierne repliki rakiet kosmicznych. Rano polscy juniorzy deklasują resztę ekip. Zdobywają złoto drużynowo. Całe podium indywidualnie – złoty medal dla Mateusza Tokarczyka z Muszyny, srebrny medal dla Emilii Wojdyło, brązowy dla Szymona Mikuły i złoty w kategorii kobiet dla Emilii Wojdyło. Zdobywamy pięć medali na pięć możliwych do zdobycia! Popołudniu startują seniorzy. Renata Pasik Goryczka w pierwszym locie zostaje zdyskwalifikowana i musi powtarzać. Źle się zaczęło. Następny słaby lot Przemysława Żurawskiego i też do poprawy. Potem już było super. Po locie Bartłomieja Tokarczyka z Muszyny mamy prowadzenie. Poprawia Renata i zajmuje drugie miejsce. Poprawia Przemysław Żurawski i  zajmuje trzecie miejsce! Złoto dla drużyny i złoto dla Renaty w kategorii kobiet. Ostatni dzień daje nam sześć Mazurków Dąbrowskiego!!!!

Sponsorem udziału zawodników Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych było Województwo Podkarpackie, zaangażowane środki unijne projektu „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”, Oś priorytetowa I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, Działanie 1.2 Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia.

Wsparcie otrzymaliśmy także od mieleckich firm m.in. KRONOSPAN, FOTO LAB Mielec, zawsze możemy też liczyć na pomoc firm Spiroflex oraz Sierosławski Group. A nieustająco podczas naszych prac wspiera nas Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, także indywidualnie w osobie Dyrektora – Zdzisława Nowakowskiego.

Wykaz medali zdobytych przez reprezentację - kliknij tutaj > > >

 

rsi i rpo WP

 

 2 3 

4 5

6 7 

8 

9 

10 

 11 

12 

 

 

 

 

Kontakt

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu


ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec
tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,

e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010
i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

 

NIP: 817-21-54-704
REGON: 690481700