Zapraszamy do włączenia się w wydarzenia Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu  w partnerstwie z  Agencją Rozwoju Przemysłu S. A. Europark Mielec, Specjalną Strefa Ekonomiczna włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK) organizowanego corocznie przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku OTK odbędzie w dniach 17-23 października br., a przebiegać będzie pod hasłem: Złap za stery do swojej kariery. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i szkolnych doradców zawodowych, pedagogów z powiatu mieleckiego do wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych z tej okazji przez CKPiDN w Mielcu we współpracy z różnymi instytucjami edukacyjnymi i rynku pracy. Wśród aktywności, które planujemy w tym czasie przewidujemy m. in. wykłady, prezentacje.

otk

loga mr

loga arp

Wydarzenia:

Wycieczki edukacyjne do firm w rejonie Mielca dla zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Poniżej propozycje dni i godzin odwiedzin. Firmy czekają na kontakt ze strony szkół.

ELDAN Sp. z o. o. >>>

ENERGIA EURO PARK Sp. z o.o.>>>

Enervigo Sp. z o.o >>>

Melex Sp. z o. o. >>>

Raben Polska Logistics Sp. z o. o.>>>

Remog Polska Sp. z o.o.>>>

Retech Sp. z o. o.>>>

Spiroflex Sp. z o. o.>>>

Tarapata Sp. z. o.>>>

TEXEN POLAND Sp. z o.o.>>>

Przygotowani na jutro – szkoła jako laboratorium kompetencji,

Wykład on-line: Przygotowani na jutro – szkoła jako laboratorium kompetencji, 19.10.2022 r. godz. 17.00-18.00, dr Tomasz Knopik, UMCS w Lublinie. Przed zajęciami zostanie przesłany link do wydarzenia.

Prezentacja PDF >>>

Szkolenie on-line:  Moja ścieżka do zawodu – wzory i przykłady Indywidualnych Planów Działania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 20.10.2022 r. godz. 14.30-15.15, Sławomir Wiktor, doradca zawodowy,  Młodzieżowe Centrum Kariery przy OHP w Dębicy. Przed zajęciami zostanie przesłany link do wydarzenia.

Zapisy >>>

Prezentacja narzędzia pracy szkolnego doradcy zawodowego: Karty Wyboru PROFESKI

Prezentacja narzędzia pracy dla szkolnych doradców zawodowych, wsparcie indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczniów, szkolenie on-line,  17.10. 2022 r. godz. 16.30 - 17.30, PROGRA Sp. z o.o. Przed zajęciami zostanie przesłany link do wydarzenia.

Prezentacja 1 PDF >>>

Prezentacja 2 PDF >>>

Dni otwarte dla młodzieży - Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu, 18-19.10.2022 r. godz. 9.00-14.00 PDF >>>

Wędrówka po ścieżce zawodów przyszłości - spotkania z przedstawicielami różnych zawodów i firm, Szkoła Podstawowa w Czerminie