„Od przeszłości do teraźniejszości” – cykl warsztatów on-line

Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zapraszają na cykl warsztatów przedmiotowo - metodycznych dla nauczycieli przedmiotów: historia, historia i teraźniejszość „Od przeszłości do teraźniejszości”.

I spotkanie „Reakcje społeczeństwa wobec rządów komunistycznych w Polsce” już 18 października 2022 r. (wtorek),  godz. 16.00-18.30.

W programie udział wezmą:
- dr Joanna Kordzikowska (PCEN)  - Historia i teraźniejszość - nowy przedmiot w szkole;
- prof. dr hab. Marek Wierzbicki (IPN Radom) - wykład „Społeczeństwo wobec rządów komunistycznych w Polsce”;
- dr Zofia Fenrych, mgr Zenon Fajger - współautorzy teki  edukacyjnej „Harcerstwo w służbie Rzeczypospolitej”, przygotowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Rzeszów - zajęcia warsztatowe.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po dokonaniu zgłoszenia przesłany zostanie link do spotkania.

Miejsce spotkania:  online

Termin spotkania: 18 października 2022 r. (wtorek),  godz. 16.00-18.30

Każdy uczestnik spotkania otrzyma materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie uczestnictwa
w warsztatach.

----------------------

Zachęcamy również do wzięcia udziału w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie: „Historia i Teraźniejszość”. Zapisy do programu do programu prowadzi CEO.

Celem programu jest:

• wsparcie nauczycieli w realizacji podstawy programowej,
  • inspiracja , aby na lekcjach tego przedmiotu poruszane były wątki, które dotyczą współczesności,
  • zaproponowanie Ci rozwiązań, dzięki którym uczennice i uczniowie zaangażują się w zajęcia HiT.

Program prowadzony jest  on-line. Uczestnicy programu otrzymają szeroka bazę materiałów edukacyjnych oraz możliwość uczestniczenie w co miesięcznych tematycznych webinarach. Do programu można zapisać się przez cały rok szkolny.